Často kladené dotazy

Festival se odehrává poblíž města Hořice v Podkrkonoší. V Areálu Zahrada. Místo je poblíž sjezdu na Dobrou Vodu u Hořic z hlavní silnice na Jičín či Hradec (silnice 35, E442).

Do areálu festivalu mají vjezd povolen jen organizátoři nebo konkrétní osoby na základě včasné domluvy a viditelného povolení k vjezdu.

Místo na parkování bude vyhrazeno poblíž areálu. Parkování aut budou koordinovat dobrovolníci. Parkoviště je na soukromém pozemku, tudíž bude každý automobil drobně zpoplatněn (dle velikosti), tak využijte spolujízdu, ať je to EKO (ekologie + ekonomie).

Mírně jsme zvedli kapacitu festivalu, tím se zvedl i počet dobrovolníků a pomocníků organizačního týmu a divajnkrú, ti budou moci využít prostory areálu. Ostatní účastníci festivalu mohou využít stanové městečko také poblíž areálu. Opět jako u parkoviště, bude na soukromém pozemku, tudíž bude možnost se ubytovat za stanovený příspěvek.

V pátek se areál otevře v 15:15 odpoledne. Nejpozději ve dvě hodiny v noci se areál zamyká a prosíme, žádné lezení přes plot. Otevírat budeme brzy každé ráno. V neděli zavíráme v 17:17 odpoledne.

Máme k dispozici klasické festivalové toalety, které budou připraveny i pro stanové městečko. Pro běžnou hygienu budou k dispozici mycí korýtka s užitkovou vodou. Pro osvěžení je na pozemku studna, ale bez pitné vody a na vlastní nebezpečí. Chystáme zázemí pro osobní hygienu formou „vodu si musíš přinést.“ Případně v Dobré vodě je nádrž polopřírodního typu cca 15 min chůze z areálu. Prostor pro osobní hygienu bude krytý (Afrika wellness).

Festival se odehrává v příjemném a bezpečném prostoru sadu, který je oplocen. Děti se mohou volně pohybovat, realizovat a jakkoli se hemžit. To platí do doby, kdy to už může někoho omezovat. Tím spíše, když rodič není v blízkosti. Osvědčilo se nám, když má dítě na sobě číslo nebo nějaké info, kam s ním (ideálně číslo na ruku nebo na tričko fixem ;)). Zároveň všechny ze srdce prosíme, ať jsou k dětem milí a shovívaví a otevření jejich přítomné energii, dokud to nepřekračuje meze pohody mláďat i odrostlíků.

Jsme pro svobodu a otevřenost ve všech možných a někdy i nemožných směrech. Nicméně svoboda je vyvážena odpovědností a přítomnou schopností předcházet a včas reagovat na situace. Ano, jsou vítány všechny bytosti. Znamená to, že každý musí zvážit, jaký jeho čtyřnohý kamarád je. Jak snáší větší počet lidí? Je „vychovaný” a poslechne svého dvounohého druha? Vydrží na místě nebo mimo vycházky uvázán? Dá si dvounožec pozor, aby vždy po svém psovi uklidil? Každý, ať zváží pro a proti a rozhodne se sám. Očekáváme, že se dokážeme chovat, tak jak si představujeme, že by se měl někdo chovat u nás jako host. Tohle je podobné jako s dětmi, pojďme naproti pohodě, je to důležité pro všechny, děkujeme. Psí vstupenka k dispozici též v předprodeji.

Svoboda je opět číslo jedna. Zaměření je vege+vega, přesto je možno dát si maso. Stejný příběh u pití. Chystáme návrat ke kořenům a původní záměry - oheň, velké kotle, jednoduchost, plnost, výživa a chuť. Hlavní krmi a pití dostanete na Divajn stánku (ten bude letos mohutný). Teplé i studené speciality k pití i zakousnutí budou k dispozici v čajovně. Další drobnosti objevíme všichni přímo na místě během slunovratového rituálu. 

Pokyny, požadavky, prosby

Na festival jsou zvány všechny bytosti ze všech světů, co chtějí tvořit lepší kosmír. Věříme, že festivalu se zúčastní vesměs uvědomělé personality, a že je všem jasné, jak se mají chovat a jak se mají starat o své nejbližší okolí. Užijme si, prosím, všichni oslavu slunovratového setkání kmene v otevřené vzájemnosti a s milujícím respektem.

Dodržujte obecně platný právní řád ČR, dbejte instrukcí organizačního týmu, smysluplnými postřehy a prevencí podpořte hladký proces života během festivalu a radostně užívejte maximum možností, kterých podobné akce poskytují dostatek pro každého.

S největší pokorou žádáme, buďte shovívavý, ale nebojte se ozvat. Slušně a v klidu lze vyřídit cokoliv. Pokud máte dotazy, můžete nás kontaktovat mailem i telefonicky. Přímo na festivalu poskytne většinu specifických informací kdokoliv z Divajnkrú. Tito budou k zastižení kolem Divajn stánku anebo v pokladně.

Všichni na festivalu třídíme, recyklujeme a využíváme vše, co jde, vícekrát. Případně lze dát věcem i zcela nový účel namísto odhození. Kdo preferuje vlastní nádobí je vítán stejně jako ten, kdo přijede „nalehko“. Šetříme vodou a všemi dalšími zdroji bohatství. Dbáme na bezpečnost a celkově jednáme dle nejlepšího vědomí a svědomí.