No items found.
Maskot a alchymista

Petr Wittmayer

Ahoj kamarádi, jsem larpový dinosaurus Wiris. V Liberci mi je domovem čajovna u Kamenný želvy. Někdo by řekl, že jsem tam majitelem. Mnohem výstižněji bych to spíš nazval bandou kamarádů, se kterými se dělíme o práci a výtěžek. Zajišťuji provoz dalších podniků, kdy jeden je klub nejen pro pány po náročném pracovním dni a nadějné umělce. Dalším je klasický lounge bar s vodními dýmkami pro mladé. Nyní se nám v pracovní skupince otevírají i další projekty. Mám za sebou zkušenosti s organizací větších akcí, a právě proto se na úplném začátku naše divine královna obrátila i na mne.

Zajímám se o mixologii chutí, bylin a trochu té chemie. Svého času i tvorba hudby, filmů, dokumentů, animací  mi zamíchala v zájmech. Od čtyř prolézám muzea, knihovny a místa poznání. Občas bylo těžké vybočovat. Třeba si v první třídě pod lavicí číst Ezopovi bajky. Děti jsou jako ptáčata orlů…

Později se zvýšený zájem o poznání zúročil celkovým přehledem a vědomějším pohledem na svět, nicméně je stále, co se učit. Díky tomu mám většinou raději vědečtější a příjemnější “vhled” na věc, přesto že si uvědomuji, že každý život ovlivňují i procesy mezi nebem a zemí. Práce ve vývoji a myšlení konstruktéra se projeví v těchto otázkách propojení malé pravděpodobnosti a světa, s mnohem více lidmi s otevřenou myslí, jak v dospívání tak i ve stáru 😇 Vášnivý čtenář knih o starých kulturách, což se občas projeví u rozhovorů u čaje a dýmky. Při hraní dračího doupěte a disputacích o unikání do světa fantasie, co však často popisuje naši realitu a různé pohledy na ni. 

 

Vždy jsem si říkal, že by tu měl být prostor pro propojení světů a smělých myšlenek. Nejednou se přece stalo, že nový pohled oživil a posunul lidské poznání. 

V rámci Divajnkrú jsem pomohl Karolíně s vytvořením loga. Spojení pozemského s tím božským skrze hmotu a duši ženy šamanky. Pomáhá nacházet smysl a balanc.

Ta spolupráce byla víc, než standardní propojení mezi zadavatelkou a designérem. Nacítit myšlenku a vdechnout tomu vizuální život. Takže, logo vzniklo jen díky myšlenkám Káji. Bez ní by mne nenapadlo se zastavit  a začít vnímat její vizi. První krok je přeci slovo, myšlenka, pak teprve nastupují 'malíři'. Ti chytají ve vlnách myšlenek ten pohled vize, který je uchopitelný ve společném pohledu srozumitelnosti, kterou posílají dál. Proto i jeden z barů v Liberci poskytujeme mladým umělcům na sebevyjádření.

Na akci mne můžete zastihnout v čajovně a často tam, kde se hraje a zpívá. Buben a další nástroje jsou mým častým společníkem. Pokud by se vám líbil společný jam, vemte si váš oblíbený hudební nástroj či nástroje 😇

"Světla noci svítí zcela, světlo moci čeká cela, světlo noci končí jitrem, světla moci svítí nitrem"
Ikona telefonu.Ikona e-mailu.Ikona Facebooku.Ikona Instagramu.